Центры Передового опыта в области Интервенционной Кардиологии и Радиологии

palpitatii si tahicardie

  • 26 Июнь, 2015

    Buna ziua. As vrea sa va intreb daca folosirea indelungata a xilometazolinei poate provoca palpitatii si tahicardie. Am deja 2 ani de cind folosesc acest medicament. Am fost la un medic orl cu mai mult timp in urma,dupa care am urmat tratamentul indicat de acesta dar fara nici un efect. In urma unei TC mi s-a pus diagnosticul de sinuzita maxilara cronica. Intre timp am facut si un examen usg a inimii care nu a depistat nici-un fel de afectiuni cardiace. Ce sa fac mai departe. Pslpitatiile apar aproape zilnic si uneori provoaca un disconfort foarte accentuat.( am facut si analizele la hormonii tiroidieni care la fel sunt in norma,si usg a glandei tiroide la fel e normala). Ma puteti ajuta cu careva sfaturi? Va multumesc anticipat. Cu mult respect pentru munca pe care o faceti...

    Raspuns oferit la recomandarea: Echipa Ares
    Buna ziua, este necesar sa vi se monteze un holter ECG care sa inregistreze grafic palpitatiile, pentru ca ulterior sa se poata trage o concluzie privind originea acestora, precum si maniera de tratament potrivita. Multa sanatate!

X

Sună Mesaj