Folosiți formularul de mai jos pentru a adresa medicilor specialiști întrebările dumneavoastră, iar în cel mai scurt timp posibil unul dintre specialiștii noștri vă va răspunde.


20 aprilie 2016

HIPERTENSIUNE


Buna ziua.Inaintea unei interventii de varice prin metoda C.H.I.V.A.mi s-au recomandat mai multe investigatii.La analizele de sange, colesterolul, trigliceridele ,creatinina, glicemia au iesit ok.La consultul cardiologic mi-a iesit tensiunea marita 17/10 si pulsul 92.Mi s-a recomandat tratament cu noliprel arg forte 5mg 1 /zisi metoprolol 50 mg 1/zi in doua fractiuni. Dupa operatie. mi s-au recomandat si vesel due, aspenter si naldorex. Inima a inceput sa-mi joace feste in sensul ca ma intepa , imi amortea mana stanga cu umar cu tot, extremitatile le simteam reci, un rau general. Mi-am achizitionat un tensiometru de brat si acasa mi-a aratat tensiunea intre 11-12.8/6-8 dimineata si 12-13/7-8 seara.Am intrerupt tratamentul pentru hipertensiune si ma simt mai bine.Acesta a fost gresit ?


ARES

Sfatul medicului:

Buna ziua, va rugam sa ne contactati telefonic la numarul de telefon 0727 867 459.



Acest site a fost conceput cu scop informativ. El nu inlocuieste in niciun caz consultul medical. Orice decizie privind diagnosticul si tratamentul afectiunii dumneavoastra se va face numai dupa un consult medical de specialitate.

ARES Group
Soluționarea Alternativă a LitigiilorSoluționarea online a litigiilor