Întreabă Medicul



Folosiți formularul de mai jos pentru a adresa medicilor specialiști întrebările dumneavoastră, iar în cel mai scurt timp posibil unul dintre specialiștii noștri vă va răspunde.


insuficienta respiratorie cardiopatie ischemica

buna ziua ,tatal meu are 72 ani si a urmat tratament cu trombostop 2mg , 1/2 tb/zi ,aerius 2/zi ,spironolactona4/zi.furosemid 2/zi, augmentin 750mg 2/zi ,iar de 3 zile are scaun cu singe ,medicul curant, i-a zis sa nu mai ia trombostop pina nu se opreste singerarea .ce e de facut el se simte rau si cu respiratia.


ARES

Sfatul medicului:

Buna ziua, recomandarea medicului este corecta - Trombostop trebuie intrerupt. Cu toate acestea, avand in vedere mai ales problema respiratorie, este bine sa consultati un medic cardiolog. Este important de cunoscut motivul pentru care pacientul are Trombostop in tratament, si de asemenea sursa sangerarii. Multa sanatate!



Call Center031 9300

Spitalul Monza

Str. Tony Bulandra nr. 27 Sector 2 Bucuresti, Incinta Spitalului Monza

Spitalul Ponderas

Bld. Nicolae Caramfil nr. 85A, Sector 1, Bucuresti, incinta Spitalului PONDERAS

Acest site a fost conceput cu scop informativ. El nu inlocuieste in niciun caz consultul medical. Orice decizie privind diagnosticul si tratamentul afectiunii dumneavoastra se va face numai dupa un consult medical de specialitate.