Întreabă Medicul



Folosiți formularul de mai jos pentru a adresa medicilor specialiști întrebările dumneavoastră, iar în cel mai scurt timp posibil unul dintre specialiștii noștri vă va răspunde.


ma numesc Rodica si mama soacra in urma unui tratament cu sintrom a facut un hematom gigant in burat

ma numesc Rodica si mama soacra in urma unui tratament cu sintrom a facut un hematom gigant in burata in partea dreapta asta am aflat cind am dus-o de urgenta la spital si crezind ca este apendicita medicii au operat-o dupa ce i-au scazut inr care era 8 ,dinsa iesise din spital de la sectia cardiologie unde ii prescrise un anticoagulant si trebuia sa ne prezentam dupa o luna la control si sa facem inr dar s-a intimplat sa aiba dureri f tari in burta si pe piciorul drept si inghinal nu putea sa mai mearga chemind salvarea a fost operata si inchisa la loc .Va rog din suflet sa-mi raspundeti ce poate sa faca sa se absoarba acest hematom gigant si ce calmante sa-i dau .Eu va multumesc anticipat


ARES

Sfatul medicului:

Ptr Rodica : din pacate nu am avut timp sa va raspund decat acum. Hematomul retroperitoneal este o complicatie importanta a tratamentului anticoagulant. In principiu se resoarbe lent, dar se resoarbe. Ar fi bine ca acum la distanta de episodul acut sa repetati o tomografie pentru a vedea ce dimensiuni are. Probabil ca ati facut asat deja.
Dr. Iancovici



Call Center031 9300

Spitalul Monza

Str. Tony Bulandra nr. 27
Sector 2 Bucuresti, Incinta Spitalului Monza

Acest site a fost conceput cu scop informativ. El nu inlocuieste in niciun caz consultul medical. Orice decizie privind diagnosticul si tratamentul afectiunii dumneavoastra se va face numai dupa un consult medical de specialitate.