Întreabă Medicul



Folosiți formularul de mai jos pentru a adresa medicilor specialiști întrebările dumneavoastră, iar în cel mai scurt timp posibil unul dintre specialiștii noștri vă va răspunde.




Tensiune

Buna ziua!Am tensiune arteriala si tratament de la cardiologie Triplixam de 5mg.am observat că de când i-au acest tratament în timpul actului sexual penisul meu nu se mai întăreștela fel ca înainte(am 44deani).acum îmi cer scuze pt această întrebare dat aș dori să știu dacă e din cauza tratamentului pt tensiune?afectează funcțiile sexuale?si ce trebuie sa fac?va mulțumesc!


ARES

Sfatul medicului:

Daca aveti probleme erectile si credeti ca sunt din cauza medicației, este necesara schimbarea acesteia.
Acest medicament este destul de agresiv si conține trei substanțe active dintre care unele posibil sa aiba efect pe starea erectilă.



Call Center031 9300

Spitalul Monza

Str. Tony Bulandra nr. 27 Sector 2 Bucuresti, Incinta Spitalului Monza

Spitalul Ponderas

Bld. Nicolae Caramfil nr. 85A, Sector 1, Bucuresti, incinta Spitalului PONDERAS

Acest site a fost conceput cu scop informativ. El nu inlocuieste in niciun caz consultul medical. Orice decizie privind diagnosticul si tratamentul afectiunii dumneavoastra se va face numai dupa un consult medical de specialitate.